Czcionki w Inkscape?

9 lata 8 miesiąc temu #446 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
Ink nie widzi czcionek tymczasowych tak samo jak i bitampowych! :(

Ja do zarządzania czcionkami używam od kilkunastu lat programiku AMP Font Viewer ,
program pokazuje podgląd zainstalowanych jak i niezainstalowanych w systemie plików z czcionkami.
Pozwala zdefiniować tekst podglądu, kolor, rozmiar... zawsze to jakaś pomoc.

mPuQ
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #447 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
Czyli jednak nie widzi. No to trudno, dziękuję za info.
Też kiedyś używałam AMP Font Viewer ale przerzuciłam się na Nexus Font. Wg mnie jest znacznie wygodniejszy. Niemniej i tak najlepszym wyjściem by było, gdyby Inkscape mógł brać fonty z osobnego folderu, a nie z systemowego lub gdyby widział tymczasowe. Ciekawe, czy chociaż są takie plany...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 8 miesiąc temu #448 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
Przeglądając sieć znalazłem kilka pytań o czcionki tymczasowe w Inku ale odpowiedzi brak. Ten podkatalog Fonts w programie jest tak dawno, że twórcy pewnie zapomnieli o co im chodziło.

mPuQ
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #630 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
Właśnie odkryłam kolejny problem z czcionkami. Zauważyłam, że jest ich w Inkscape podejrzanie dużo. Okazało się, że większości w ogóle nie mam zainstalowanych aktualnie w systemie. Są to czcionki, których kiedyś tam do czegoś jednorazowo użyłam i odinstalowałam, ale Inkscape najwyraźniej je zapamiętał. Czyszczenie cache czcionek oraz pamięci podręcznej CCleanerem i GlaryUtilities nie pomogło. Wyszukiwanie na dysku systemowym po nazwach czcionek nie dało żadnych wyników. Jak tak dalej pójdzie, to ta lista czcionek zrobi się kilometrowa. W jaki sposób można je usunąć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 2 miesiąc temu #631 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Czcionki w Inkscape?
A próbowałaś zwyczajnie zreinstalować Inkscape, kasując ustawienia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #632 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
Tego akurat nie próbowałam. Tylko czy reinstalacja to sensowne rozwiązanie? Reinstalować program tylko po to, żeby wyczyścić czcionki? I tak będę co chwila reinstalować? W dodatku mam teraz dwie wersje zainstalowane: najnowszą i tą z narzędziem gradient mesh (w obydwu ten sam problem).
@Edit:
Skasowanie pliku preferences.xml też nie pomaga. W Inkscape 48.5 portable problem nie występuje. A jakby tak podmienić foldery "fonts" z wersji portable? Tylko nie wiem, czy czegoś tym nie napsuję. I tych folderów jest tam kilka:
\inkscape\etc\fonts
\inkscape\python\Lib\site-packages\uniconvertor\share\fonts
\inkscape\share\fonts
\inkscape\python\Lib\site-packages\sk1libs\ft2engine\fallback_fonts

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.103 s.