Czcionki w Inkscape?

8 lata 7 miesiąc temu #857 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic FontViewer
FontViewer'a używam od ok 14 lat, na kompie mam z 50 000 fontów podzielonych alfabetycznie w katalogach i ten program sprawdza się doskonale. Nigdy nie musiałem tagować czy przyznawać gwiazdek więc jest dla mnie wystarczający.


mPuQ
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #858 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic FontViewer
No niestety, dla mnie AMP Font Viewer jest mało przydatny. Właśnie jeszcze raz go przetestowałam. Nie ma możliwości dodawania tagów, a kategorie można przypisywać tylko do czcionek zainstalowanych :(
Gdyby NexusFont działał prawidłowo, to byłby dla mnie idealnym programem, ale niestety, te błędy są zbyt irytujące.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #859 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Soft cd

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #860 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Fonty
Ktoś wspomniał o NexusFont na tym forum i postanowiłem sprawdzić co to za cudo. Poszedł na odstrzał po chwili od uruchomienia. :evil:
Najbardziej sensowny wydaje mi się ten menadżer od MainType.

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #861 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Fonty
A ja właśnie przetestowałam ów Bitstream Font Navigator. Program wydaje się dość szybki i lekki, ale żeby się co do tego upewnić, to musiałabym go poużywać dłużej. Niestety wczytuje listę czcionek tylko z wybranego folderu, nie uwzględnia podfolderów. Czcionki, również te niezainstalowane, można dodawać do kategorii, co jest już sporym plusem. Jednak po utworzeniu nowej kategorii i dodaniu do niej czcionek znikł mi podgląd i pojawił się dopiero po restarcie programu. Sporym minusem jest natomiast brak możliwości porównania próbki tekstu dla kilku czcionek jednocześnie. Można zobaczyć próbkę tylko dla jednej, zaznaczonej czcionki. Nie wiem, czy to jakiś błąd, czy ten program tak ma, bo to dość dziwne, ale przeszukałam menu i zaznaczałam wiele czcionek jednocześnie, a próbka i tak była widoczna tylko dla jednej. Często potrzebuję porównać kilka podobnych czcionek aby wybrać najbardziej odpowiednią, a w ten sposób będzie trudno.
Wygląda, że pozostały już tylko te płatne...
Wielka szkoda, że NexusFont ma takie problemy. Możliwe, że nie u wszystkich się tak zachowuje, ale u mnie im więcej czcionek, tym gorzej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #862 przez mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.272 s.