Czcionki w Inkscape?

8 lata 7 miesiąc temu #863 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Poradnik programu do NexusFont
Ale ja nie mam problemu z obsługą NexusFont. Znam go doskonale i wszystkie jego opcje. Używałam go chyba ze 3 lata.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #864 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Fonty
A tak przy okazji to ile masz ramu w kompie?

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #865 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Fonty
Mam tylko laptop i 4GB RAM-u. Chciałam nawet dokupić, ale okazało się to mocno nieopłacalne, ponieważ mam dwie kości po 2GB i musiałabym wymienić obie, a lapek ma już ponad 4 lata.
W każdym razie to nie chodzi tylko o pamięć, bo np. to przycinanie podglądu niektórych czcionek nie jest przecież spowodowane brakiem pamięci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #866 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Fonty
A tego nie da się naprawić przez zmianę treści tekstu-przykładu oraz wielkości podglądu?


Jak możesz to przyślij zrzut jak to wygląda żebym wiedział o czym mówimy.

mPuQ
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #867 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Fonty
Nie da się tego naprawić. Próbowałam zmieniać wielkość podglądu, ale to nie pomaga. Tekst też często zmieniam. Dotyczy to wybranych czcionek. Po prostu widoczna jest tylko górna połowa tekstu.
Zrzut: i.minus.com/imtoFWzAI6B9r.png

Przetestowałam jeszcze jakiś Font Runner, bo gdzieś pisało, że jest podobny do NexusFont, a miał wersję x64, więc pomyślałam, że może będzie działać sprawniej. Niestety on również nie posiada tagowania i jest znacznie uboższy w opcje.
Pokazuje w każdym razie próbkę tekstu dla wszystkich czcionek w danym folderze jednocześnie i pozwala tworzyć kategorie dla wszystkich czcionek. Problem w tym, że niektóre czcionki trzeba by przypisać do kilku kategorii jednocześnie i wtedy właśnie pomocne są tagi, bo np. mam kategorię Bold i w niej np. mogę sobie wyświetlić tylko czcionki z tagiem PL. Na dodatek nie można przenosić ani kopiować plików czcionek do wybranych folderów z poziomu programu.

@Edit:
Teraz jednak tych przyciętych czcionek jest znacznie mniej i zmiana rozmiaru jednak usuwa problem, a jestem pewna, że kiedy ostatnio sprawdzałam, to zmniejszenie rozmiaru podglądu nie pomagało. Mam dziwne wrażenie, jakby się to naprawiło po tym testowaniu innych programów...
Co do tagów, to odkryłam, że one się mieszają, kiedy pliki czcionek są przenoszone do innego folderu. Myślałam, że tak jak w przypadku tagowania obrazów te tagi są dodawane do właściwości pliku, a tymczasem tak nie jest. Są przypisane do czcionek wyłącznie w programie :(
Przycinanie i zawieszanie niestety nadal bardzo utrudnia. Obserwowałam zużycie pamięci w tym czasie i na ogół nie przekraczało 40%. Ogólnie zużycie pamięci było dosyć stałe, natomiast zużycie procesora strasznie szarpało i często dochodziło do 100%. Problem nasila się po zaznaczeniu wielu czcionek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #868 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Porządki
Mając 4GB ramu komp może pomijać wyświetlanie pewnych rzeczy.
Tak dla zrowotności wyczyściłbym mu katalogi:
C:\Windows\Temp
C:\Users\TWOJA_NAZWA_USERA\AppData\Local\Temp

A dodatkowo w Panelu sterowania > System (z lewej strony okna), Zaawansowane ustawienia systemu > Właściwości systemu, zakładka Zaawansowane, Wydajność, przycisk Ustawienia... > w nowym oknie zakładka Efekty wizualne, odznaczamy co się da.



W tym samym oknie w zakładce Zaawansowane, Pamięć wirtualna należało by zwiększyć plik wymiany i najlepiej przenieść go z C na inną partycję jeśli jest taka możliwość.

mPuQ
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.112 s.