Czcionki w Inkscape?

10 lata 5 miesiąc temu #305 przez Dorkass
Czcionki w Inkscape? was created by Dorkass
Czy jest jakiś sposób aby Inkscape na Windows nie używał czcionek zainstalowanych w systemie, tylko pobierał je z jakiegoś innego, wskazanego folderu? Tak mam np. w GIMP-ie i jest to znacznie dla mnie wygodniejsze bo nie muszę się przedzierać przez ogromną ilość niepotrzebnych mi czcionek aby znaleźć te właściwe tylko wrzucam sobie czcionki w wybranym, pasującym mi do konkretnej pracy stylu do tego folderu. Mam tam też kilka najczęściej używanych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 5 miesiąc temu #312 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
W katalogu C:\Program Files (x86)\Inkscape\share\fonts\ jest informacja Ten katalog jest częścią reorganizacji katalogów Inkscape 0.38. Proszę umieszczać tu pliki odpowiedniego typu. Wygląda mi to na jakiś stary nie dokończony projekt sprzed lat.
Wrzuciłem do niego pliki *.TTF i Ink ich nie widział, po wrzuceniu *.OTF widział je a po skasowaniu nadal są widoczne na liście. :huh:
To jest tak jakby taka informacja była przechowywana w jakimś katalogu TEMP!
Przejrzałem plik z ustawieniami C:\Users\TWOJA_NAZWA_USERA\AppData\Roaming\inkscape\preferences.xml,
czy jest jakiś wpis odnośnie ścieżki do katalogu z czcionkami w C:\Windows\Fonts ale nic nie znalazłem.

Pozostaje opcja wpisywania pierwszych liter nazwy kroju w oknie wyboru aby nie przedzierać się przez całość.

mPuQ
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 5 miesiąc temu #313 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
No tak, tak robię ale nie zawsze pamiętam nazwy :P
Trochę szkoda ale trudno, jakoś to przeżyję. Przynajmniej wiem, że nic się nie da zrobić. W GIMP-ie właśnie trzeba było edytować taki pliczek konfiguracyjny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 5 miesiąc temu #320 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
W GIMP to jest może ten plik?
C:\Program Files\GIMP 2\etc\fonts\fonts.conf ???

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 5 miesiąc temu #321 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
Tak, to ten.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 8 miesiąc temu #444 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
I jeszcze jeden problem, czy Inkscape nie obsługuje czcionek zainstalowanych tymczasowo czy to tylko u mnie jest coś nie tak? Inne programy widzą te czcionki, a Inkscape nie. GIMP zresztą też ich nie obsługuje, ale tam przynajmniej, jak już wspomniałam, można sobie zmienić folder.
Bez możliwości używania czcionek instalowanych tymczasowo bądź zmiany folderu, z którego program wczytuje czcionki korzystanie z czcionek w Inku robi się naprawdę uciążliwe :( Potrzebuję np. wiedzieć, która czcionka na jakiej jest licencji, przecież tego nie zapamiętam, jak zainstaluję ich więcej i pomieszają się z tymi systemowymi, a nie mam też możliwości dodawania podfolderów do katalogu Fonts w Windows.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.123 s.