Czcionki w Inkscape?

8 lata 11 miesiąc temu #695 przez eMarush
Replied by eMarush on topic Czcionki w Inkscape?
Pisaliście dużo o fontach. Czyli nie ma możliwości z pena załadowania fontów? Trzeba wszystko kopiować do systemowego katalogu?
Używam z pena trochę Ink'a i nie chciałbym kopiować niczego do systemowego katalogu-tak żeby wszystko: program i fonty były na penie.

Jest coś takiego jak PortableFonts 1.0.0.2 rev1 na portableapps.com ale nie działa. Poza tym mają tam też The PortableApps.com Platform 12, jest opis że można używać czcionki bez instalacji ale nie działa to.
"Using Portable Fonts With the Platform: The PortableApps.com Platform supports the ability to take standard font files (TTF, OTF, etc) with you and use them on any computer without the need to install them into Windows. Just copy the font files you'd like available to the X:\PortableApps\PortableApps.com\Data\Fonts directory in a standard platform setup. You may need to create the Fonts folder. Everything else is automatic and the fonts will be available to you in your apps while the platform is running. It should be noted that some apps use non-standard ways of determining what fonts are available and won't be able to see them (GIMP and Scribus, for example), though in some of these apps you may be able to manually add that path.".

Jeśli chodzi o listę czcionek to może usunięcie pliku cache czcionek coś pomoże:
wiki.inkscape.org/wiki/index.php/Installing_fonts :
"It is advisable that the font cache file be deleted in the process. This file is fonts.cache-1, located in /usr/share/fonts (or C:\WINDOWS\FONTS for Windows types). After font files have been transferred to the default font directory, delete this fonts.cache-1 file and the .fonts.cache-1 file in your home directory (or "My Documents" directory for Windows types).".

Dzięki za każdą odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 11 miesiąc temu #696 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
U mnie na dysku nie ma w ogóle pliku fonts.cache-1 (żeby nie było, widok ukrytych i systemowych plików włączyłam). Natomiast kasowanie pliku fntcache.dat nic nie pomaga. Lista czcionek w Inku coraz dłuższa i żadnej nie da się usunąć. Nie mam pojęcia, gdzie one są zapisywane :(
Też bym się bardzo cieszyła, gdyby dało się zmienić folder z którego Inkscape bierze czcionki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #697 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
U mnie plik fonts.cache-1 jest w katalogu C:\Users\TWOJA_NAZWA. :P

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 11 miesiąc temu #698 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
Wierzę, że tam właśnie powinien się znajdować, ale szczerze zapewniam, że u mnie w tym folderze, ani w ogóle na całym dysku C z całą pewnością go nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 11 miesiąc temu #699 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
@Dorkass chcesz pożyczyć mój? B)

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 11 miesiąc temu #700 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
Na zrzucie widać jakie informacje zawiera ten plik, przy okazji przeszukałem go pod kątem słowa "Inkscape" oraz "inkscape" ale nic nie znalazło. Trzeba szukać gdzieś indziej. Wczoraj próbowałem na pendrive'a dodać Inka Portable a w nim do podkatalogu Fonts pliki "czcionek" w formacie OTF, takie których nie mam zainstalowanych w systemie. Sam to kiedyś opisałem, że działa, tym razem nie działało! Ja mam z pięć Inków w systemie więc może to chodzi o to, przydała by się czysta instalka, może kiedyś do tego wrócę.


mPuQ
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.117 s.