Czcionki w Inkscape?

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #701 przez eMarush
Replied by eMarush on topic Czcionki w Inkscape?
Więc jak wg. Was - czy można tylko na pendrive'ie mieć czcionki, czy będzie to działać?
Na razie oprócz tego co napisałem wszystkie potrzebne fonts instaluję NexusFontem. Jeśli nie na koncie admina instalowane po resecie ich nie ma w systemie.
Pytanie jeszcze do licencji do free fonts jak ją dołączacie do zrobionego czegoś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 11 miesiąc temu #707 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
Fonty z pendrive'a nie będą działać w Inku, w każdym razie nie w Windows. Nie wiem na innych systemach bo nie sprawdzałem.
Kwestia licencji to jest sprawa do uzgodnienia między klientem a wykonawcą danego zlecenia, jak większość kwestii prawnych w naszym kraju nie jest jednoznacznie określona. Ile ludzi tyle interpretacji! :(
Taka rozmowa na GoldenLine ...

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #853 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Ubuntu
Nie znalazłam kategorii, w której mogłabym o to zapytać, a skoro już mówimy tu o fontach, to może ktoś coś doradzi...
Chodzi o jakiś dobry program do zarządzania czcionkami. Od dłuższego czasu używam NexusFont, który podobno miał być dobry, ale ja niestety nie mogę tego o nim powiedzieć. Część czcionek obcina tak, że są widoczne tylko w połowie, przy większej ilości muli się i zacina. Ostatnio zmarnowałam sporo czasu na tagowanie czcionek, po czym okazało się, że ten durny program pomieszał wszystkie tagi i mam go już naprawdę dość. Istnieje jakiś lepszy? Ostatecznie nawet niech już będzie płatny, byle tylko był naprawdę porządny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #854 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Soft do fontów
FontExplorer X Pro 99$
AMP Font Viewer Free
Bitstream Font Navigator 5.0 PL To jest program wycięty z pakietu CorelDRAW!
X-Fonter 30$
MainType 39$

mPuQ
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #855 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Soft do fontów
Dziękuję za szybką odpowiedź :) Ten pierwszy, to jednak za drogi. AMP Font Viewer miałam dawno temu i coś kojarzę, że tam się nie dało podzielić na kategorie czcionek niezainstalowanych i chyba miał też problemy z obsługą niektórych formatów, ale już mało co pamiętam.
Sprawdzę sobie najpierw ten Bitstream Font Navigator 5.0 PL :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #856 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic MainType
MainType to kombajn! Tu jest wszystko, tagowanie, podkatalogi, może nawet ma obsługę tymczasowych czcionek. Taki stary temat z forum mi się przypomniał.


mPuQ
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.138 s.