Czcionki w Inkscape?

8 lata 7 miesiąc temu #869 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Ustawienia
Przy okazji znalazłem takie ustawienia w Panelu sterowania:



Nie wiem jak to działa bo nie wiedziałem, że coś takiego jest! ;)

mPuQ
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #870 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Ustawienia
Pamięć wirtualną czyszczę na bieżąco, w ogóle dbam o konserwację systemu, regularną defragmentację, czyszczenie, mam wyłączone wszelkie zbędne usługi itd. Plik stronicowania mam ustawiony na sztywno i jest on większy niż podana wielkość zalecana. Zostawiłam go jednak na dysku C, bo swego czasu szukałam na ten temat informacji i dowiedziałam się, że lepiej jednak zostawić go na partycji systemowej. Mimo to sprawdzałam i przez pewien czas miałam go na dysku D, ale nie zauważyłam żadnej różnicy przy dużym obciążeniu systemu.
Co do ustawień wydajności, to o nich wiem, ale nie chcę mieć brzydkiego systemu :P W każdym razie sprawdzę jak wiele to pomoże.

Generalnie wczoraj odkryłam, że jedna z czcionek powodowała totalne zawieszanie się programu i po jej usunięciu jest już lepiej. W sumie aż się trochę boję, bo ta czcionka jakaś podejrzana była. Ważyła więcej niż inne, podgląd Windowsowy był pusty i nie dało się jej normalnie usunąć nawet Unlockerem. Dopiero po restarcie się jej pozbyłam. Może to jakiś wirus był? A zawsze skanuję pobierane czcionki...

Wczoraj szukałam jeszcze na własną rękę jakichś darmowych programów, ale niestety, nic sensownego nie znalazłam. Wygląda, że NexusFont z programów darmowych ma najwięcej przydatnych opcji. Przetestuję sobie jeszcze jakiś płatny, z tych co podałeś, ale nie wiem, czy zdecyduję się na taki wydatek. W każdym razie dziękuję za wszystkie sugestie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #871 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic AdvCleaner
Polecam AdwCleaner to jest który skanuje system i usuwa (po restarcie) cały syf który znajdzie. Po ponownym uruchomieniu pokazuje pełny raport tego co robił. Nie wymaga instalacji. To co trzeba rzeźbić ręcznie z on czyści automatycznie w parę minut. Menu w języku polskim.



Dodatkowo sprawdziłbym autostart czy jakieś badziewie się nie przyssało do systemu!!!

@Owca: I tym oto sposobem sam przyczyniłem się do wprowadzenia bałaganu na forum. Może jeszcze o pogodzie napiszę?!
A co mi tam, świeci słońce, jest około 15 stopni (Wrocław). HEHEHEHEHEHEHE

mPuQ
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #872 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic AdvCleaner

mPuQ napisał: @Owca: I tym oto sposobem sam przyczyniłem się do wprowadzenia bałaganu na forum. Może jeszcze o pogodzie napiszę?!
A co mi tam, świeci słońce, jest około 15 stopni (Wrocław). HEHEHEHEHEHEHE

Przynajmniej coś się dzieje i jest jakaś ciekawa dyskusja. I tak nowe posty pojawiają się tutaj niezbyt często ;)

A co do NexusFont, to po wnikliwej obserwacji zauważyłam, że przymula w konkretnych momentach przewijania listy czcionek. Najwyraźniej ma problemy z niektórymi z nich. Szczególnie takimi, które są grube i jednocześnie mają jakąś fakturę, np. typu grunge lub brush.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 6 miesiąc temu #929 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Czcionki w Inkscape?
NexusFont właśnie został zaktualizowany! :D Aż się muszę podzielić tą radosną nowiną, bo od tak dawna nie było żadnej aktualizacji, że myślałam, iż nie jest już rozwijany.
Nowy interfejs jest estetyczny, ale wg mnie mniej wygodny. Czcionki, które wcześniej nie chciały się wyświetlać, np. z powodu tytułu po chińsku, teraz są wyświetlane. Widać również przyspieszenie w działaniu. Niestety nie dodano funkcji "cofnij", a bardzo mi jej brakuje.
Za tę wiadomość podziękował(a): mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #930 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Czcionki w Inkscape?
Kiedyś jak odpalałem NexusFont denerwował mnie przycisk Darowizna za menu Pomoc bo uważam, że jego miejsce jest właśnie w Pomocy. Zrobiłem mały update. :evil:
W załączniku polski plik językowy z małymi poprawkami.


BYŁO


JEST

Patent działa gdy zostanie skasowany plik z j. angielskim, ponieważ program jeśli mu czegoś brakuje pobiera to z en.lang!

Plik załącznika:

Nazwa pliku: pl.zip
Wielkość pliku:5 KB

mPuQ
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.345 s.