komputer

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #766 przez olo00
komputer was created by olo00
jakie komputery polecacie? właśnie wybieram się na studia związane z grafika i nie wiem na co się zdecydować - możne coś podrzucicie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 3 miesiąc temu #768 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic komputer
Wszystko zależy od tego jakimi środkami dysponujesz? Komputer im mocniejszy tym lepszy a to się wiąże z kosztami. Ta sama moc w stacjonarce i w laptopie będzie miała różną cenę. Generalnie komputery dla "graczy" poradzą sobie z liczeniem grafiki.

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 3 miesiąc temu #769 przez olo00
Replied by olo00 on topic komputer
mam 2400 zl na wykorzystanie, co moglbys polecic, bardziej lapotopoy czy pc?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 3 miesiąc temu #770 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Stacjonarka czy lapek
To czy lapek czy stacjonarka to już jest sprawa indywidualna i każdy musi sobie na to odpowiedzieć samemu. Do stacjonarki potrzeba biurka oraz krzesła/fotela a do lapka wystarczy łóżko. :P
Sensownego lapka do 2400,- żeby służył ze dwa lata bez dodawania pamięci ram lub wymiany dysku na SSD, ciężko będzie kupić. Przy stacjonarce najważniejszą sprawą jest bardzo dobra płyta główna która za dwa lata dalej będzie nadal dobra i nie trzeba będzie jej wymieniać. Dobra/nie dobra to taka która obsługuje najnowsze pamięci oraz całą serię procesorów (np od Intel Core2Duo do i7) czyli kupując teraz procka i3 za kilka miesięcy postanawiamy wymienić go na i7 i miło by było żeby nie trzeba było wymieniać całej płyty bo to zwiększa koszta. Płyta powinna mieć 4 gniazda na kości ram bo do grafiki 16 GB ramu to standard a wiadomo, że kupując nowego kompa nie zawsze starczy na tyle kości.

Laptop
+ przenośny
+ akumulator czyli mamy coś w stylu UPS.
+ przeważnie jest system operacyjny
- wyższa cena niż ta sama konfiguracja co w stacjonarce

Stacjonarny PC
+ niższa cena niż lapek
+ możliwość rozbudowy lub wymiany uszkodzonych części
- jeśli jest składakiem brak systemu
- jeśli jest gotowym zestawem (firmowym: HP,DELL...) cena porównywalna z lapkami, w tym przypadku będzie miał też system operacyjny.

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 3 miesiąc temu #771 przez olo00
Replied by olo00 on topic komputer
ale do grania pewnie srednio lapek jak uwazasz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

9 lata 3 miesiąc temu #772 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic komputer
Lapek lapkowi nierówny! Wszystko rozchodzi się o kasę. Jak kupisz lapka za 899,- na Celeronie z 2 GB ramu i zintegrowaną grafiką to nawet z systemem będzie problem bo w stanie spoczynku pobiera 2,5 GB z ramu a o reszcie programów nie wspomnę.


Ja mam od tego samego lapka od ponad 3 lat i używam go do wszelkich prac graficznych (2D, 3D), netu, multimediów oraz do grania w gry na wysokich ustawieniach.

mPuQ
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.240 s.