Rozdzielanie obrazka i zmiana jego rozmiaru

1 rok 5 dni temu #2989 przez necho26
Mam herb klubu sportowego. Składa się on z różnych elementów jak napisy, piłka, paski, szarfy itp. Swego czasu "bawiłem" się tym herbem zaznaczając te poszczególne elementy i je zmieniając, ale zupełnie wyleciało mi z głowy jak to się robi. 

Chciałbym też zmienić rozmiar, ale samego tego herbu bez jego tła. Są dwa herby - każdemu ustawiam rozmiar 200 x 200 px (przykładowo), ale w jednym jest więcej przeźroczystego tła a w drugim mniej i w efekcie np. jak dodaję herb na mapkę to widać różnice w rozmiarach a chcę mieć pewien standard.

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 5 dni temu - 1 rok 5 dni temu #2990 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Rozdzielanie obrazka i zmiana jego rozmiaru
Ad. 1. jeśli są jednym kształtem to musisz go podzielić na poszczególne elementy. Najbezpieczniej chyba przez Ścieżka > Split Path.

Ad. 2. To wektory, nie możesz po prostu zmienić przezroczystości tego tła jednemu z nich?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 5 dni temu #2991 przez necho26
Replied by necho26 on topic Rozdzielanie obrazka i zmiana jego rozmiaru
1. To split path to jak to będzie po polsku?
2. Nie wiem. Jak to zrobić?

Rzecz w tym, że jestem zielony. Kiedyś gdzieś znalazłem jakiś poradnik coś porobiłem, ale zupełnie nie zapisało mi się w głowie co i jak.
Jak się zaznacza dany obiekt? Taką strzałką co jest po lewej stronie na górze? Tylko, że jak mam tak go zaznaczonego i wybieram czy to Rozdziel grupę czy Ścieżka -> Podziel to nic się nie dzieje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 4 dni temu #2992 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Rozdzielanie obrazka i zmiana jego rozmiaru
Hej,

1. Po polsku Split Path to... Split Path XD Narzędzie nie zostało spolszczone.

2. Nie wiem jak Ci pomóc nie znając przedmiotu. Załącz tutaj pliki, albo napisz maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i je wyślij. Bez tego nie będę wiedział jak ruszyć z tematem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 4 dni temu - 1 rok 4 dni temu #2993 przez necho26
Replied by necho26 on topic Rozdzielanie obrazka i zmiana jego rozmiaru
To muszę mieć jakiegoś innego Inkscape'a bo u mnie w menu Ścieżka wszystko jest spolszczone poza "fill between paths". Może to Podział (Ctrl + /) lub Rozdziel (Shift + Ctrl + K)? Tylko, że nic mi nie działa z tego.

Wiem, że to png., ale widzę, że mogę to zapisać w svg i coś z tym porobić. Chyba. W każdym razie wcześniej miałem pliki z png., które potem zapisywałem jako svg i coś dało się działać.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 4 dni temu #2994 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Rozdzielanie obrazka i zmiana jego rozmiaru
1.2.2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.165 s.