Podział elementów

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1144 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Podział elementów
Ok, spróbuj jeszcze innej, znacznie prostszej sztuczki. Zacząłem od twojego pierwotnego pliku:

1. Usunąłem wszelkie elementy opisu, ramek itp. Zostawiłem tylko "gołe" puzzle.
2. Zaznaczyłem wszystkie obiekty i użyłem opcji: Ścieżka > kontur na ścieżkę
3. Zsumowałem obiekty: Ścieżka > Suma
4. Rozdzieliłem ścieżkę: Ścieżka > Rozdziel

I masz już gotowe obiekty bez żadnego wycinania. Wygląda jak normalny, czarny kwadrat, ale jak zaznaczysz wszystko, to zauważysz, że obiektów jest więcej. Masz teraz kwadrat a na nim swoje puzzelki. Efekt jest doskonały:


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1145 przez 2jacks
Replied by 2jacks on topic Podział elementów
Co masz na myśli pisząc że usunąłeś wszystkie obiekty opisu? Bo jak pominę pkt 1 to chyba wszystko jest ok....ale jak usuwam ramki to nie wychodzi do końca.

I jest jeszcze jedna kwestia która mnie trochę zastanawia. Bo te teraz zrobione puzzle nie mają konturów...te wcześniejsze co przesłałeś mają kontur. Te elementy są do wycięcia na ploterze laserowym....i nie wiem czy takie ploter nie rozpoznaje ścieżki do cięcia poprzez kontury. Jest jakaś opcja żeby potem tym elementom kontury "porobić"? Bo rozumiem że kontury znikają po użyciu opcji "kontur w ścieżkę".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1146 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Podział elementów
Twój SVG zawiera jakieś opisy i tabelki - są do usunięcia. Trzeba zostawić tylko obiekt. Ogólnie arkusz ma ramkę. Ramki samych puzzli oczywiście nie należy usuwać.

Zmiana konturu na ścieżkę, to proces, który możesz wielokrotnie powtarzać, ponieważ konturowi zmienionemu na ścieżkę znów możesz nadać kontur:
1. zaznaczasz obiekt
2. Przytrzymujesz Shift i klikasz na kolor. W ten sposób nadajesz kontur. Ew. klikasz na ikonkę "Wypełnienie i kontur" w prawym, górnym rogu ekranu.

Ploterowi będzie raczej bez różnicy, czy obiekt posiada kontur, czy nie. Liczy się kształt, a ten zapisany jest tak samo. Kontur i wypełnienie to tylko atrybuty kształtu i nie mają na niego wpływu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu #1147 przez 2jacks
Replied by 2jacks on topic Podział elementów
Ok. Wychodzi na to że wszystko zostało ogarnięte....dzięki wielkie za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu #1148 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Podział elementów
Nie ma sprawy. To był całkiem ciekawy problem do rozwiązania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.166 s.