Podział elementów

8 lata 1 miesiąc temu #1128 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Podział elementów
Ok, tutaj masz tutorial TUTORIAL
Za tę wiadomość podziękował(a): 2jacks

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu #1130 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Podział elementów
A tak serio to spróbuję odpisać Ci jutro. Sprawa naprawdę jest prosta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu #1131 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Podział elementów
Oka. Teraz chętnie wrócę do tematu. Co robisz i na jakim etapie "utykasz"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu #1132 przez 2jacks
Replied by 2jacks on topic Podział elementów
No po prostu mi nie wychodzi. Ani jednym ani drugim sposobem.

Mam ten prostokąt pod puzzlami....ale jak klikam to co podałeś nic się nie dzieje. Te nowe wzory mają się odbić na tym narysowanym prostokącie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu #1133 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Podział elementów
Coś w ten deseń. Efekt ma być taki, że twój kształt zachowuje się jak matryca, a prostokąt jak materiał. Swoim kształtem wycinasz materiał na kawałki takie jak on. Jeśli dobrze wykonałeś operację, to kształt tnący znika, a materiał cięty zostaje... pocięty ;) W każdym razie. Jeśli Ci nie zniknęło, to znaczy, że coś zrobiłeś nie tak, że coś nie zadziałało. Pamiętaj, że jeśli za znaczysz więcej niż 2 kształty, efekt nie zadziała. Jeśli co najmniej jeden obiektów jest grupą, to efekt także nie zadziała. Dlatego jak już zaznaczysz oba kształty to upewnij się, czy ilość zaznaczonych obiektów jest odpowiednia (pasek u dołu mówi ile obiektów jest zaznaczonych), oraz że żaden z obiektów nie jest grupą (najlepiej zaznaczyć wszystko i wielokrotnie kliknąć ikonkę rozgrupowania, albo użyć skrótu rozgrupowania Ctrl+Shift+G, albo też użyj Ścieżka > Rozdziel grupę)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1134 przez 2jacks
Replied by 2jacks on topic Podział elementów
Wcześniej zaznaczałem wszystko na raz. Ale nadal nic mi nie wychodzi.

Mam prostokąt pod puzzlami. ...rozumiem że teraz mam zaznaczyć każdy z elementów w sensie kształtu puzzli, czy elementu w sensie od węzła do węzła(bo jedna krzywa może się składać z kilku elementów)? Czyli klikam wskaźnik i zaznaczam(czego bym tak nie zaznaczał, nie działa) a potem pasek ścieżka i podział czy rozdziel? Bo podziel nie ma.
Generalnie..jak piszesz że zaznaczamy to co konkretnie masz na myśli? Bo można to zrobić na przynajmniej 2 sposoby....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.130 s.