Videotutoriale z podstaw: brak cz.6?

10 lata 11 miesiąc temu #94 przez Dorkass
Videotutoriale z podstaw: brak cz.6? was created by Dorkass
Obejrzałam już wszystkie 5 filmików o podstawach obsługi Inkscape. Były naprawdę bardzo ciekawe i pouczające. W ostatnim jest mowa o tym, że ma być jeszcze jeden, szósty filmik. Gdzie mogę go znaleźć? Czy w ogóle nie został nakręcony?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 11 miesiąc temu #95 przez wrednik
Replied by wrednik on topic Videotutoriale z podstaw: brak cz.6?

Dorkass napisał: Obejrzałam już wszystkie 5 filmików o podstawach obsługi Inkscape. Były naprawdę bardzo ciekawe i pouczające. W ostatnim jest mowa o tym, że ma być jeszcze jeden, szósty filmik. Gdzie mogę go znaleźć? Czy w ogóle nie został nakręcony?


Oficjalna odpowiedź brzmi: owszem, 6 części brak. Została przełożona na później i niestety owo później jeszcze nie nadeszło. Jest plan, żeby go zrobić, ale przyznaję, jest to plan bez konkretnego terminu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 11 miesiąc temu #96 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Videotutoriale z podstaw: brak cz.6?
Szkoda :( Poza troszkę słabą jakością obrazu poradniki naprawdę świetne. Wszystko przedstawione bardzo przystępnie i zarazem ciekawie. W ogóle się nie nudziłam podczas oglądania :)
Dziś w takim razie chyba wezmę się za jakiś konkretny tutorial bo dopiero zainstalowałam Inkscape i jeszcze nic w nim nie robiłam. Przyznam, że troszkę się boję bo strasznie dużo tam tych opcji...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

10 lata 11 miesiąc temu #97 przez tjindy
Replied by tjindy on topic Videotutoriale z podstaw: brak cz.6?
Mi też się przyjemnie oglądało tutki :)
Fajnie że kolejna osoba zaczyna zabawę z Inkscape - życzę dużo przyjemnych prac i zabawy z programem.
W razie pytań śmiało pisz na forum :)

Wbrew pozorom opcji nie jest dużo. Na początek zawsze sobie zaplanuj pracę poprzez odpowiednie ustawienia Inkscape. Ja zaczynam od ustawień wielkości "papieru" - czyli obszaru, potem siłę przyciągania do prowadnic (10 wsytarcza), a potem to już z górki :)

Zaplanuj sobie co chcesz zrobić i potem konsekwentnie realizuj - Inkscape to zacne narzędzie chociaż na takie nie wygląda. Większość moich prac (strony www, banery reklamowe, szyldy, ulotki, grafika użytkowa) są projektowane właśnie w nim. Program posiada oczywiście wady (tudzież braki) jak np. brak obsługi CMYK (napisałem z premedytacją) czy powolność przy bardziej złożonych projektach (w szczególności gdy mamy dużo maskowań, efektów blur, etc). Jednakże wygoda pracy i intuicyjność zachwyca na tyle że praca z nim pomimo tego co wyżej napisałem to czysta przyjemność :)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.098 s.