Wyrównanie krawędzi podczas obracania

2 miesiąc 3 tygodni temu #3114 przez GregKoval
Wyrównanie krawędzi podczas obracania was created by GregKoval
Witajcie
Szukałem informacji w internecie, ale odsyła mnie cały czas do "wyrównywanie obiektów", a nie o to tutaj chodzi.
Mam kilka obiektów, które chciałbym ze sobą połączyć krawędziami, lub nałożyć je tak, aby krawędzie nakładały się na siebie. Dodam, że chodzi mi tu o precyzyjne połączenie. No i w praktyce można to zrobić poprzez obracanie, przyciąganie węzłów, ale jak się ma tak kilkanaście obiektów robić to się odechciewa. Ułatwieniem by dla mnie byłoby, gdyby można była tak obrócić obiekt (nieforemny), aby jedną z jego krawędzi była idealnie w pionie lub poziomie, albo przylegał idealnie do prowadnicy (żeby przechodziła ona przez średki dwóch wezłów krawędzi).

Mam nadzieję, że
Temat został zablokowany.
2 miesiąc 3 tygodni temu #3115 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Wyrównanie krawędzi podczas obracania
A czy to są obiekty o takich samych wymiarach, czy różnych?
Temat został zablokowany.
2 miesiąc 3 tygodni temu - 2 miesiąc 3 tygodni temu #3116 przez GregKoval
Replied by GregKoval on topic Wyrównanie krawędzi podczas obracania

A czy to są obiekty o takich samych wymiarach, czy różnych?


 
Nie mają takich samych rozmiarów, ale mają części wspólne o takich samych rozmiarach np. niektóre krawędzie. i w tych miejscach wspólnych chciałbym je łączyć.



Dodam, że najlepszym dla mnie rozwiązaniem w tym przypadku byłaby możliwość obracania obiektu wokól jednego z wierzchołków (węzłów).
Załączniki:
Temat został zablokowany.
2 miesiąc 3 tygodni temu #3117 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Wyrównanie krawędzi podczas obracania
Wcale tak źle Cię nie odsyłają, ponieważ "wyrównywaniem obiektów" jesteś faktycznie w stanie to załatwić, czyli ustawić tak obiekty, aby ich punkty na krawędziach były w tych samych miejscach.
Być może nie znasz wszystkich ich zastosowań i uznałeś., że to nie to?
Jeśli nie wyrównywanie, to masz jeszcze inną opcję - przyciąganie obiektów. To ten magnesik w prawym górnym rogu. Jak dobrze poustawiasz do czego ma Ci się bieżący obiekt przyciągać, to powinien odpowiednio łapać te punkty co trzeba.
Temat został zablokowany.
2 miesiąc 3 tygodni temu #3118 przez GregKoval
Replied by GregKoval on topic Wyrównanie krawędzi podczas obracania

Wcale tak źle Cię nie odsyłają, ponieważ "wyrównywaniem obiektów" jesteś faktycznie w stanie to załatwić, czyli ustawić tak obiekty, aby ich punkty na krawędziach były w tych samych miejscach.
Być może nie znasz wszystkich ich zastosowań i uznałeś., że to nie to?

 
Według moich prób można tak robić z obiektami, które mają kąty proste, z nieforemnymi już chyba nie bardzo.

Jeśli nie wyrównywanie, to masz jeszcze inną opcję - przyciąganie obiektów. To ten magnesik w prawym górnym rogu. Jak dobrze poustawiasz do czego ma Ci się bieżący obiekt przyciągać, to powinien odpowiednio łapać te punkty co trzeba.

 

Zazwyczaj tak robię ale to strasznie uciążliwe.

Przypadkiem natrafiłem jednak na rzowiązanie mojego problemu. Chodzi o to aby zaznaczyć węzeł wokół którego figura ma się obracać poziomą i pionową

 

Potem przechodzimy w tryb obracania i przeciągamy w te same miejsce krzyżyk który znajduje się w centrum obiektu:

 

Teraz obiekt będzie się obracał tylko wokół tego węzła, a każdy inny węzeł podczas obracania znajdzie się na prowadnicy poziomej razem z nim. Tak to u mnie wygląda - obiekt przed obrotem i po obrocie:

 

Szkoda tylko że ten punkt obrotu nie korzysta z funkcji przyciąganie i nie wiem jak wrócić go z powrotem do centrum obiektu. W każdym razie temat można zamknąć.
Załączniki:
Temat został zablokowany.
2 miesiąc 3 tygodni temu #3119 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Wyrównanie krawędzi podczas obracania
Dzięki za info z opisem. Może komuś się przyda. Problem dość niebanalny. Cieszę się, że znalazłeś rozwiązanie.
Temat został zablokowany.
Czas generowania strony: 0.235 s.