Miejsca na mapach obiektu

1 rok 3 miesiąc temu #2942 przez Mory
Miejsca na mapach obiektu was created by Mory
Cześć,
jestem osobą nową w temacie Inkscape, szukam wszędzie informacji i niestety nie potrafię w Googlach się do takowych dokopać.

Potrzebuję zrobić mapę siedzeń w moim obiekcie, tak, by po wgraniu do programu można na stronie było zaznaczać miejsca.
Mam taką od producenta, przykładowy bloczek miejsc, lecz chciałbym by był on z okrągłymi miejscami.
Stworzyłem takowy, lecz nie umiem odszukać funkcji, by obiekty później były u mnie aktywne. 
Czy macie może jakiś pomysł na to?

Wrzucam dla pokazania:
Mapa od producenta oprogramowania - bloczek miejsc
Mój szkic - test

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 3 miesiąc temu #2944 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Miejsca na mapach obiektu
Cześć, jeszcze nie do końca rozumiem na czym polega problem, ponieważ idea grafiki wektorowej jest właśnie taka, że wszystko można w tym pliku poprawić zawsze. Ze względu na znaczny ruch botów musieliśmy włączyć zatwierdzanie pierwszych postów użytkowników. Możliwe, że dlatego nie załapał się załącznik. Podepnij i popatrzymy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 3 miesiąc temu #2945 przez Mory
Replied by Mory on topic Miejsca na mapach obiektu
Jasne już podrzucam.

 
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu #2946 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Miejsca na mapach obiektu
Dzięki. To jeszcze napisz co rozumiesz przez to, że miejsca mają być aktywne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu #2947 przez Mory
Replied by Mory on topic Miejsca na mapach obiektu
Dam przykład na podstawie kina.
Jak chcesz kupić bilet online i wchodzisz na mape sali, to możesz wybrać miejsce, które Ciebie interesuje. Możesz je zaznaczyć i wtedy program wie, że wybrałeś właśnie to miejsce.
Gdy wrzucam grafikę, którą sam zrobiłem, nawet jak osadze obiekty w ścieżce i potem je rozdziele, to niestety po wrzuceniu w program, czyta to jako obrazek, którego nie można oznaczać, któremu nie mogę przypisać miejsc.

Jak wgram ten plik od dostawcy oprogramowania, z kwadratowymi miejscami, to wszystko działa.
Więc coś musi być za "formuła" pewnie, która to umożliwia, ale od dostawcy nie mogę się dowiedzieć co, bo pepiki tylko mnie informują, że wysłali mi już plik i na tym kończy się ich pomoc w tej sprawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu #2948 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Miejsca na mapach obiektu
Pobrałam załącznik i sprawdziłam oba pliki. W pliku "bloczek miejsc" są same ścieżki, natomiast w pliku "test" są obiekty i to do tego różne, bo okrąg i elipsa. Zamień te obiekty na ścieżki. Możliwe, że wszystkie powinny być jednakowe, więc najlepiej usunąć wszystkie poza pierwszym. Zmienić go na ścieżkę i wtedy dopiero powielić

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.122 s.