Kontur obiektu dxf

3 lata 9 miesiąc temu #2294 przez Nelson
Kontur obiektu dxf was created by Nelson
Witajcie,

Czy jest możliwość wykonania konturu zewnętrznego obiektu DXF? Obiekt jest bardzo szczegółowy, natomiast mnie interesuje sam jego obrys.


Jedyną metodą na jaką wpadłem jest zrobienie w około niego prostokąta, następnie wypełnienie za pomocą funkcji bucket przestrzeni między obiektem a prostokątem. Potem usuwam obiekt i zostaje mi prostokąt z konturem. Niestety wypełnienie to dziwnie zaokrągla krawędzie.

Nie jestem specjalistą od tych spraw więc z góry przepraszam jeżeli pytanie jest niejasne.



Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #2295 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Kontur obiektu dxf
Chyba wiem o co chodzi,

masz swój obiekt, a naokoło niego prostokąt, nie? To nie wypełniaj, tylko zaznacz oba i użyj funkcji Ścieżka > Różnica.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #2296 przez Nelson
Replied by Nelson on topic Kontur obiektu dxf
Problem w tym, ze mój obiekt nie jest jednolity a składa się z wielu linii. Zależy mi tylko na zewnętrznych tak aby powstał jego kontur.
Różnica w tym wypadku nie działa ponieważ wypełnienie obiektu nie istnieje, jest sam "szkielet".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #2297 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Kontur obiektu dxf
No to masz w zasadzie jedną z dwóch opcji. Trzeba obiekty połączyć i teraz możesz to albo zrobić albo poprzez Sumę, albo poprzez funkcję Połącz. Obie znajdują się w menu Ścieżka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.085 s.