Efekt 3D

3 lata 10 miesiąc temu #2283 przez pasa
Efekt 3D was created by pasa
Pytanie z ciekawości: czy da się w inkscape narysować coś takiego: www.researchgate.net/profile/Alessandro_...at-a-mixing-time.png
załóżmy podpunkt a).

Bo zastanawiam się od jakiegoś czasu jak to zrobić, próbowałam kombinować z interpolacją ale nie chce wyjść.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 10 miesiąc temu #2284 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Efekt 3D
Jeśli pytasz o generowanie czegoś takiego na podstawie np. zadanej funkcji, albo też przez interpolację właśnie, to raczej nie masz co na to liczyć. Takie efekty można wygenerować w zasadzie jedynie przez dedykowany komponent. Inkscape ma sporo pluginów, ale zwykle biorą się one z tego, że ktoś potrzebował jakiejś funkcji, a miał odpowiednie umiejętności i wiedzę, i sobie dany komponent dopisał. Dlatego jeśli chcesz, poszukaj. Przy czym raczej bym się nie nastawiał.

Z drugiej strony nie wiem jaki jest tego cel i czy to nie jest coś zupełnie niepotrzebnego, ale jeśli masz taką funkcję wygenerowaną, to możesz ją sobie przekształcić w Inkscape, czy to za pomocą automatycznych funkcji takich jak wektoryzacja bitmap, czy to ręcznie tworząc dziesiątki kształtów. Ogólnie w Inkscape można generować całkiem realistyczne grafiki. Poniżej przykład może nie realistycznej grafiki, ale pokazującej, że w Inkscape drzemie spory potencjał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.240 s.