Jak zwektorować tekst?

5 lata 9 miesiąc temu #2009 przez marsosno
Jak zwektorować tekst? was created by marsosno
Witam

Zapisałem się na to forum ponieważ mam problem - jak w temacie. Znalazłem filmy instruktażowe a potem to forum.

Jakiś czas temu kupiłem ploter Cricut. Niestety większość projektów, czcionek jest płatna a nawet jak bym chciał kupić to się nie da bo tylko w USA...

Zostało mi zrobić projekty samemu. Kiedyś obrabiałem proste zdjęcia czy materiały do pracy dyplomowej w darmowych programach. To były dawne dzieje. Teraz w zasadzie zaczynam odnowa.

Ćwiczę na Gimbie i Inscape. Niestety kiepsko mi to wychodzi dlatego proszę o pomoc jak zwektoryzować tekst żebym mógł zrobić svg, który znowu pobiorę programem plotera.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Marek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #2010 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Jak zwektorować tekst?
Czy chodzi o to, że nie dysponujesz tą czcionką, tylko masz obrazek z tekstem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #2011 przez marsosno
Replied by marsosno on topic Jak zwektorować tekst?
Kiedyś programy można było obsługiwać intuicyjnie a teraz jest masło maślane i jeśli nie wiesz jak dana funkcja się nazywa lub co oznacza mogę sobie klikać do woli :-(

Pozdrawiam

Marek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu - 5 lata 9 miesiąc temu #2012 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Jak zwektorować tekst?
Hmm, ale wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie, więc nie wiem jak mogę Ci pomóc, bo nie wiem, czy chcesz zamienić wpisany tekst na krzywe czy zwektoryzować obrazek z napisem. Napisz jasno, o co dokładnie chodzi i wtedy chętnie wytłumaczę :)
BTW, jest mnóstwo darmowych, całkiem ładnych czcionek. Napisz, jakiego typu czcionki poszukujesz, to pomogę znaleźć coś zbliżonego za free

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #2013 przez marsosno
Replied by marsosno on topic Jak zwektorować tekst?
To przykład jak się wybiera Trzcionki. Akurat tu są bezpłatne ale i tak do kitu bo nie ma polskich znaków :-(

Pozdrawiam

Marek
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #2014 przez marsosno
Replied by marsosno on topic Jak zwektorować tekst?
tutaj pobieram svg lub inne pliki. Z tym , że ja chcę wycinać teksty. Można też obrazki drukować na zwykłej drukarce a potem wycinać na ploterze dlatego są tam zwykłe rozszerzenia grafiki.

Pozdrawiam

Marek
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.165 s.