Tablet graficzny do rysowania w Inckscape

5 lata 9 miesiąc temu #1987 przez Paweł
Dzień dobry! Chciałbym kupić tablet graficzny do obrysowywania konturów ze zdjęć w Inkscape. Czy moglibyście mi doradzić jaki niedrogi tablet kupić? Dziękuje i Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #1988 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Tablet graficzny do rysowania w Inckscape
Za najlepsze powszechnie uważa się tablety marki Wacom. Jednak ostatnio furorę robią znacznie tańsze Huiony. Czytałam wiele opinii w dwóch grupach graficznych na Facebooku i ludzie bardzo je chwalą. Jeśli więc zależy Ci na taniości, to warto kupić tablet marki Huion

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #1989 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Tablet graficzny do rysowania w Inckscape
Ja używam tego:
Wacom One

I to działa sprawnie, przy czym w tym budżecie dupy nie urwie. Niemniej jednak to solidny sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #1990 przez Paweł
Replied by Paweł on topic Tablet graficzny do rysowania w Inckscape
A czy Praca z tabletem rzeczywiście tak usprawnia prace?
Głównie potrzebuje do obrysowywania elementów jak na zdjęciu
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #1991 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Tablet graficzny do rysowania w Inckscape
A ja żałuję, że na mój pierwszy tablet wybrałam właśnie Wacom. Teraz używam go bardzo rzadko i równie dobrze mogłam kupić jakiś o połowę tańszy. Nigdy nie wiadomo, czy osoba która nie miała wcześniej tabletu się z nim polubi, dlatego na ten pierwszy, to ja bym wybrała jakiś tani, a jak już się człowiek zorientuje, ile faktycznie będzie tego tabletu używać i co mu w nim pasuje a co nie, to wtedy może sobie poszukać już porządniejszy i lepiej dopasowany do osobistych preferencji. Ja np. doszłam do wniosku, że tablety bez wyświetlacza w ogóle nie są dla mnie :P Poza tym nie spotkałam się z tym, aby ktoś narzekał na Huiony, a jednak są sporo tańsze ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #1993 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Tablet graficzny do rysowania w Inckscape
O Panie!

Jeśli nie masz doświadczenia z tabletem, to pierwsze wrażenie spowoduje, że będziesz przeklinał. Lepiej by Ci było pożyczyć od kogoś tablet i poćwiczyć. Ja osobiście nie lubię używać tabletu do wektorów. Fajnie się to sprawdza w rastrach, ale w krzywych Béziera znacznie bardziej cenię sobie precyzyjną myszkę. 

Naukę pracy na krzywych można albo na głębokiej wodzie od razu w Inku (jak ja to robiłem, ale to droga przez mękę), albo na jakiejś fajnej stronie do nauki, jak tutaj:  bezier.method.ac/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.290 s.