Jak wyciąć element ze zdjęcia?

6 lata 2 tygodni temu #1928 przez asp
Dzień dobry,
Proszę o podpowiedź, jak wyciąć element ze zdjęcia. Chcę stworzyć teksturę podłogi do programu wnętrzarskiego. Aby taka tekstura miała sens, musi w niej być pewna powtarzalność i prosty, kwadratowy lub prostokątny kształt. I tu pojawia się problem. Inkscape'a dopiero się uczę i mam problem zarówno z wycięciem prostym jak i bardziej skomplikowanym w kształcie marokańskiej koniczyny. Poniżej dorzucam zdjęcie aby naświetlić sprawę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 2 tygodni temu #1929 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Jak wyciąć element ze zdjęcia?
Cześć, 

zanim odpowiem, zadam pytanie dodatkowe: czy to jest obrazek w grafice rastrowej, czy w wektorach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 2 tygodni temu #1930 przez asp
Replied by asp on topic Jak wyciąć element ze zdjęcia?
Nie mam pewności. Jest to zwykłe zdjęcie płytek w pomieszczeniu pobrane z internetu. Więc raczej opcja wektorowa odpada. Poza tym wcześniej próbowałam swoich sił w corelu i tam bez problemu zapis wektorowy można było rozbić. Tutaj skoro nie widzę takiej opcji sądzę, że jest to rastrowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 2 tygodni temu #1931 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Jak wyciąć element ze zdjęcia?
Jeśli zdjęcie, to rastrowa. Inkscape jest programem do grafiki wektorowej. Niby można w nim też obrabiać zdjęcia, ale po co?
Za tę wiadomość podziękował(a): DominusX

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 2 tygodni temu #1932 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Jak wyciąć element ze zdjęcia?
Tak jak sugeruje koleżanka: Da się to zrobić w Inkscape, ale bez jako takiej znajomości Inkscape Ty się namęczysz robiąc to, a my tłumacząc. Zachęcam Cię do użycia Paint.NET w tym wypadku. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 2 tygodni temu #1933 przez asp
Replied by asp on topic Jak wyciąć element ze zdjęcia?
Dziękuję za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.321 s.