Creative Docs .NET

8 lata 9 miesiąc temu #1046 przez mPuQ
Creative Docs .NET was created by mPuQ
Creative Docs .NET to program do tworzenia grafiki wektorowej. Projekt niestety nie jest już rozwijany, ostatnia aktualizacja pochodzi z października 2011 v. 3.3.6.



Większość z funkcji programu znajdziemy w Inkscape ale jest kilka które zasługują na uwagę:
- przestrzeń kolorów RGB, CMYK, B-W
- dodawanie stron do dokumentu
- eksport do PDF (CMYK, RGB)
- dodawanie wymiarów dla obiektów
- przekształcenia perspektywy w pionie, poziomie i swobodne
- rysowanie obiektów 3D
- rożne rodzaje cieni, narożników...
Minusem programu jest brak importu.

Kopia strony
Creative Docs .NET v. 3.3.6

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF


This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF


mPuQ
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #1059 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Creative Docs .NET
Wow, ciekawe odkrycie. Na pewno przetestuję. Dziękuję za info :)

@Edycja:
Tylko nie jestem pewna, czy można go używać komercyjnie. Znalazłam takie info:
"Please take note if you intend to use this software for commercial use, you may need to purchase some kind of license. The license agreement clearly says :
'Creative Docs .NET is not freeware. You may, however, share this 3.x version freely with others, as long as you accept the terms below.'
and
'Creative Docs .NET may not be sold or resold, distributed as part of any commercial package, used in commercial environment, used or distributed in support of a commercial service, or used or distributed to support any kind of profit generating activity, even if it being distributed freely. If you would like to distribute Creative Docs .NET as part of a commercial distribution, magazine, CD-ROM, etc. please contact Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. for permission.'
Just some heads up for proprietary-aware users out there."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu #1060 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Creative Docs .NET
Strona producenta nie istnieje i jest kopią na Web Archive, przeglądając podstrony nigdzie nie widać treści licencji. W plikach programu też jej nie ma. :P
W tym tekście co go cytowałaś jest zapis, że programu nie wolno sprzedawać/odsprzedawać, umieszczać w innych komercyjnych pakietach, jesli ktoś chce umieścić ten program np na CD-Romie musi napisać do producenta o pozwolenie ale kwestia używania nie jest jednoznacznie opisana.

P.S.: Jedynym formatem wektorowym który wypluwa z siebie ten program jest eksport do PDF, poza tym są rastry oraz jego własny format *.crdoc, niekompatybilny z niczym! :evil:

mPuQ
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu #1061 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Creative Docs .NET
PDF powinien wystarczyć. A sam program na pewno warto przetestować. Już umieram z ciekawości, tylko trochę czasu mi ostatnio brakuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu #1062 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Re:Creative Docs .NET
Testowałem go kilka dni temu i najśmieszniejsze jest to, że program miał kilka lat temu funkcje których do dziś nie możemy się doczekać w Inku!
Czyli np PDF z dodawaniem stron, PDF z CMYK, dodwawanie wymiarów do obiektów i kątów, obiekty 3D, przekształcenia perspektywy...
Jedyny minus to brak importu do programu, wszystko należy w nim rzeźbić od a do z.

---

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1186 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Creative Docs .NET
Dopiero teraz zainstalowałam ten program, ale niestety, nie mogę go uruchomić:



Nie mam pojęcia, o co chodzi :( Próbowałam też na innym profilu i to samo. Instalacja naprawcza też nie pomaga.
Może chodzi o NET Framework? Mam tylko wersję 4.6.1, może ten program potrzebuje starszej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.123 s.