Serif DrawPlus?

8 lata 9 miesiąc temu #1038 przez Dorkass
Serif DrawPlus? was created by Dorkass
Ktoś słyszał o tym programie? Przypadkiem natknęłam się na artykuł, wg którego ten program ma obsługiwać CMYK, dlatego bardzo mnie zainteresował.
"Platform: Windows
Price: Free (Paid version £81.69)
Although at first sight you might think DrawPlus isn't really intended as an app for professionals, it's actually surprisingly capable, and as it's offered in a free version it muscled its way into our list of alternative vector apps.
DrawPlus is designed to be intuitive in use, and has a wide range of tools that mirror functionality in Illustrator, but in a more approachable manner. Some features are more user-friendly than Adobe’s software, such as 3D . There are also some nice extra features that are actually implemented in a more user-friendly way than Adobe's software – 3D being a prime example, where you can quickly make an object 3D via extrusion, apply a wide range of 3D styles or draw your own bevel profile that's instantly applied to your object. Similarly there's a collection of brushes and pre-defined templates to get you started working quickly.
The app works happily in CMYK, allowing you to easily output print-ready artwork and it's also capable of working with Pantone colour profiles.

cytat z: creativebloq.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu #1039 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Serif DrawPlus?
Tak znam! :)
Używałem go przed chwilę na testy. Mimo wielu funkcji, CMYKa, jedna rzecz mnie zraziła do tego programu, rasteryzacja w pliku PDF. Chciałem wektory a wychodziły rastry. Chyba, że jestem ślepy i nie znalazłem opcji.
Program ma wiele opcji ale w sumie soft w cenie CorelDRAW łaski nie robi. Jest też wersja Starter ale nie pamiętam o co jest uboższa od wersji PRO? Jedynie co pamiętam to zaspamioną skrzynkę która podałem podczas rejestracji. :P

P.S.: Teraz jest promocja 82.49 € ze 109.99 €.

mPuQ
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #1040 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Serif DrawPlus?
Hmm, ja przede wszystkim chciałam wiedzieć, czy ta darmowa wersja posiada obsługę CMYK i eksport do PDF. Podobno jest okrojona, ale nie bardzo wiadomo, czego konkretnie w niej nie ma. Gdzieś tam ktoś pisał, że darmowa wersja właśnie nie posiada obsługi CMYK, ale to post sprzed kilku lat i właściwie nigdzie nie mogę znaleźć pewnej informacji. Kupować nie planuję, a w przytoczonym artykule była raczej mowa o wersji darmowej, skoro o płatnej wspomniano tylko w nawiasie. Także sama już nie wiem, czy jest sens instalować czy nie. Jeśli nie obsługuje CMYK-a i eksportu do PDF w wektorze, to raczej mi się nie przyda :(
@Edycja:
W końcu jednak zainstalowałam i niestety, wersja darmowa nie ma ani zarządzania kolorem, ani eksportu do PDF:
i.imgur.com/ZzIz55G.png
i.imgur.com/bCHWccd.png
:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu #1041 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Serif DrawPlus?
To ja chyba robiłem zapis do SVG i tam mi zrobiło rastry. Rok temu jak ukazał się Ink 0.91 desperacko szukałem jakiegoś sensownego softu do wektorów. Zrobiłem rekonesans i wróciłem do Inka. :(

P.S.: Bubel nr 0.91 jest z nami prawie rok! :blink:

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #1042 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Serif DrawPlus?
Ech, no jak szybko ten czas mija...
Niech już wreszcie zrobią ten SK1 Project na Windows! - to jest moje życzenie noworoczne :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 9 miesiąc temu #1043 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Serif DrawPlus?
Kiedyś na tym forum opisałem instalację wirtualnej drukarki do PDF, BullZip Printer sie nazywa i ja bym tym patentem spróbował obejść brak zapisu do pdfa. :evil:

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.105 s.