Fonty

8 lata 7 miesiąc temu #847 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Lobster
Font Lobster autorstwa Pablo Impallari .


mPuQ
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #848 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Lobster
Bardzo ciekawa historia tej czcionki Lato i ciekawy wywiad. Pewnie teraz se ten bank "pluje w brodę" ;D Nie wiedziałam nawet, że autorem jest Polak, a już od dość dawna mam ją na dysku.

Czcionki Lobster też już używam od dłuższego czasu, ale mam z nią dziwny problem. Mianowicie mam dwa rodzaje tej czcionki: Lobster 1.4 i Lobster Two (ta druga podoba mi się nieco bardziej), obie w formacie OTF. Kiedy którąkolwiek wrzucam do systemowego folderu z czcionkami, to tak jakby znika. Po prostu jej w tym folderze nie widać. Jak wpisuję w polu wyszukiwania jej nazwę, to również nie zostaje odnaleziona, ale gdy chcę ją zainstalować ponownie, to mi się wyświetla komunikat, że jest już zainstalowana. Natomiast w Inkscape jest normalnie widoczna na liście czcionek. W innych programach również. Teraz mam zainstalowane obie i np. Notatnik czy WordPad pokazują mi 3 rodzaje: Lobster 1.3, Lobster 1.4 i Lobster Two. W Inku widoczne są tylko dwie. Sprawdzałam to już kilkakrotnie i naprawdę nic z tego nie rozumiem :( W każdym razie gdybym chciała je odinstalować, to nie mam jak, skoro nie widać ich w folderze systemowym. Program do zarządzania czcionkami także ich nie widzi w zainstalowanych. Normalnie czary jakieś...

PS
A co do nazewnictwa, to wszędzie mam napisane czcionka, więc będę mówić czcionka :P :
i.minus.com/ibiyp1ScWbNvbL.png

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #849 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Fonty
Słowo FONT jest dla mnie ciężko strawne! Jeśli czcionka jest w drukarni to IKONA jest w cerkwi.
Jakby kościół prawosławny złożył wniosek w urzędzie patentowym to by pozamiatał wszystkich!!! :evil:

Lobster w zeszłym roku był używany przez wszystkich, billboardy Orlena, menu w każdej knajpie... w sumie dalej jest używany, aż do znudzenia.
Przy okazji sprawdzę czy u mnie też znika.

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu #850 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Calendas Plus
Calendas Plus Regular to darmowy font do pobrania ze strony autora. Za wariant Bold oraz Italic należy zapłacić. Opłata jest w formie ZAPŁAĆ ILE CHCESZ i zaczyna się od 3€. Za symboliczne 12 zł dostajemy 3 kroje które możemy użyć w projektach prywatnych oraz komercyjnych.
Strona autora



mPuQ
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #851 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Apolonia
Apolonia autorstwa dr Tomasza Wełny to krój pisma zaprojektowany specjalnie dla języka polskiego. Powstała w wyniku badań i pracy doktorskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dzięki odpowiedniej formie liter poprawia wygląd i czytelność tekstów w języku polskim.
Apolonia i wszystkie czcionki na tej stronie są bezpłatne do użytku niekomercyjnego oraz dla instytucji państwowych, edukacyjnych, non-profit.
Strona autora
Alternatywny link (strona autora wyświetla błąd serwera!)


mPuQ
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #852 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Ubuntu
Ubuntu to krój pisma w formacie OpenType i TrueType, zaprojektowany jako nowoczesny font bezszeryfowy przez Londyńską Dalton Maag , finansowany przez Canonical Ltd. Do września 2010 fonty Ubuntu dostępne były tylko dla uczestników betatestów. Od Ubuntu 10.10 stały się domyślnym krojem systemowym, zawiera 1200 znaków (200-250 języków). Fonty Ubuntu udostępnione są na podstawie Ubuntu Font Licence .
Font Ubuntu


mPuQ
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorkass

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.180 s.