"Seamless pattern" - jak go stworzyć od zera?

5 dni 5 godzin temu - 4 dni 15 godzin temu #3186 przez dreamynatalie
"Seamless pattern" - jak go stworzyć od zera? was created by dreamynatalie
Cześć,
tworzę wzory bezszwowe, tzw. "seamless pattern" i generalnie ten wbudowany szablon sprawdza mi się super, gdy chodzi o tworzenie wzorów na tkaniny, ale  potrzebuję stworzyć taki szablon, ale do taśm. Więc zamiast kilku kwadratów obok siebie, potrzebuję zrobić takie coś, by były obok siebie 2-3 prostokąty.



Próbowałam zmodyfikować ten default'owy szablon pod swoje wymiary, ale średnio mi to wyszło :( 

Z góry dzięki za pomoc! :) 

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 dni 1 godzinę temu #3187 przez DominusX
Replied by DominusX on topic "Seamless pattern" - jak go stworzyć od zera?
Cześć,

zrobiłem na ten temat dość kompleksowy materiał. Zapraszam do oglądania:


A gdybyś chciała zrobić sobie szablon, który ma wbudowane desenie, to taki materiał też jest:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 dni 14 godzin temu #3190 przez dreamynatalie
Replied by dreamynatalie on topic "Seamless pattern" - jak go stworzyć od zera?
Obejrzałam oba filmy, ale średnio widzę przełożenie rozwiązań tam pokazanych jako rozwiązania mojego problemu / zagwozdki :/ Jakby, jest to naprawdę spoko rozwiązanie, ale mi zależy na podglądzie na żywo, tak, jak ma to miejsce w wbudowanym 'seamless pattern'. 

Modyfikując warstwy z wbudowanej tempatki udało mi się 'pi razy drzwi, pi razy okno' uzyskać to, co potrzebuję, czyli coś takiego:


Ale nie do końca rozumiem, od czego, od której warstwy zależy to, że (1) nie ma opacity 100% oraz czemu (2) wystaje, mimo że powinno się ucinać. 


Z góry dzięki za pomoc! :) 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.113 s.