Nie umiem otworzyć pliku (inkscape svg)

1 miesiąc 1 tydzień temu #3166 przez Mike
Witam
Projektowałem sobie skomplikowane logo z bardzo dużo detalami.
Plik był zapisany jako inkscape svg.
Tak jak już powyżej wspomniałem logo jest dosyć  skomplikowane i gdy duplikowałem Logo zapisałem plik i próbowałem go ponownie otworzyć nic się nie stało.
czekałem z 30 min lecz bez powodzenia.
plik aktualnie jest w wielkości 1.29 GB 
proszę o pilną pomoc 
zbyt dużo pracy włożyłem w ten projekt by go nie móc otworzyć.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 1 tydzień temu #3167 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Nie umiem otworzyć pliku (inkscape svg)
Cześć,

pytanie czy plik z tak ogromnym rozmiarem w ogóle dobrze się zapisał. Mam nadzieję, że tak.

Odnośnie ratunku:
Po pierwsze - czy plik da się wyświetlić w przeglądarce? Ogólnie pliki SVG daje się przeglądać w dowolnej obecnie aktualnej przeglądarce internetowej. Jeśli jest poprawny, to powinien dać się podejrzeć.
Po drugie warto pobrać najbardziej wydajną w historii, choć nie tak stabilną wersję Inkscape 1.3 (ale nie 1.3.2) inkscape.org/release/1.3/platforms/ (plik: Windows : 64-bit : compressed (7z)). Można go pobrać i uruchomić bez konieczności nadpisywania sobie instalacji. I w niej spróbuj plik otworzyć.

Oraz - ile masz RAMu w komputerze?

Ogólnie tak ogromne pliki to może być dla Inkscape faktycznie bardzo duży problem, a sam nie kojarzę abym kiedykolwiek miał tak ogromny plik. Jest to możliwe chyba tylko w sytuacji kiedy ładuje się do pliku bardzo duże ilości obrazków. Lepiej tego unikać. Dodatkowo warto taki plik oczyścić przed ponownym zapisem. Po pierwsze usuwając nieużywane obrazki, po drugie za pomocą opcji Plik>Oczyść dokument.

Daj znać jak poszło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.151 s.