Niechciana przezroczystość kolejnych kafli

1 rok 2 miesiąc temu - 1 rok 2 miesiąc temu #2954 przez Lession72
Pracę robię w Inscape. Chcę pociąć obrazek wg kafelków z innych puzli, które mam w formacie .png, poukładałem je na obrazku do pocięcia na osobnych warstwach i po kolei stosuje maskę każdego kafelka aby uzyskać nowe kafelki, ale każdy kolejny nowy jest bardziej przezroczysty od poprzednich, co robić aby nie były przezroczyste?

One są od razu przezroczyste lekko - a potem stopniowo coraz bardziej - a nie powinny wg mojego planu! Czemu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu #2955 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Niechciana przezroczystość kolejnych kafli
Tak na oko, bez przeklikania przez plik, to wydaje mi się, że to dlatego, że stosujesz maskę zamiast przycięcia. Jeśli maska nie jest idealnie biała, tylko lekko szara, to zamiast pełnego koloru, obiekt będzie delikatnie, niezauważalnie przezroczysty. Ale z kolejnymi maskami przezroczystość będzie Ci się nakładać.

Spróbuj zamiast maski użyć przycięcia (zaraz obok w menu) i daj znać, czy to faktycznie to.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu #2956 przez Lession72
Replied by Lession72 on topic Niechciana przezroczystość kolejnych kafli
Moze nie umiem posługiwac się przycięciem, jak przycinam kafelek i obrazek - znika mi wszystko... dlatego uzyłem maski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu #2957 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Niechciana przezroczystość kolejnych kafli
Tam nie ma za wiele filozofii. 2 elementy - bierzesz sobie coś co chcesz przyciąć, na to kładziesz to czym chcesz przycinać (tutaj to kształt puzzelka), zaznaczasz oba i uzywasz: Obiekt > Przytnij > Ustaw (chociaż ostatnio jest Set Clip).

I to znika? Napisz jeszcze jakiej wersji Inkscape używasz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu - 1 rok 2 miesiąc temu #2958 przez Lession72
Replied by Lession72 on topic Niechciana przezroczystość kolejnych kafli
No to niestety to nie działa poprawnie, bo znika mi wszystko przy przycięciu... Wersja 1.1.1 - wg info

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 2 miesiąc temu - 1 rok 2 miesiąc temu #2959 przez Lession72
Replied by Lession72 on topic Niechciana przezroczystość kolejnych kafli
Kafelki starych puzzli są kilkukolorowe, nie czarne (od żółtego do brązowego, z zarysowanymi czarnymi źdźbłami)... nie wiem, jak zrobic to idealnie czarne, redukcja kolorów do 2ch - daje marne efekty, krawędzie nie sa po tej operacji ostre, a oprócz czarnego pojawia się czerwony... Poza tym te ciemniejsze kafelki dają bardziej przezroczyste kafelki docelowe...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.229 s.