ZNIKAJĄCY KURSOR MYSZY/WSKAŹNIK

2 lata 3 miesiąc temu #2798 przez QMlL
ZNIKAJĄCY KURSOR MYSZY/WSKAŹNIK was created by QMlL
Witam,
mam problem. otóż podczas pracy/zabawy w inkscape bez określonego powodu/czynności znika kursor myszy, np. chcąc narysować okrąg.
da się normalnie tworzyć obiekty, ale wskaźnik myszy jest niewidoczny a ustawienie kursora można wywnioskować tylko dzięki linijkom.
jest to bardzo uciążliwe i wiem, że w photoshopie kursor myszy znikał, jak był włączony caps lock... tu nie potrafię zlokalizować przyczyny ani rozwiązania.
i oczywiście tylko narzędzia rysujące mają problem (te zaznaczone na zdjęciu w czerwonej ramce), w pozostałych narzędzia, np przesunięcie normalnie się wskaźnik/kursor wyświetla.
Przeinstalowanie nie rozwiązuje w ogóle problemu
proszę o pomoc.
dodam, że wersja inkscape 1.1.0 64bity, win10 21h1 64bity

dołączam zdjęcie
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 3 miesiąc temu #2799 przez DominusX
Replied by DominusX on topic ZNIKAJĄCY KURSOR MYSZY/WSKAŹNIK
Kojarzę taki problem bodaj wtedy kiedy miałem do Inkscape podpięty tablet. Być może problem nie leży w Inkscape, ale w pliku ustawień, który mógł pozostać niezmieniony pomimo reinstalki.

W związku z tym spróbuj działania odwrotnego, czyli usunięcia pliku preferences.xml. Najłatwiej zrobić to z samego Inka:
Edycja > Ustawienia > System
Po prawej stronie w wierszu "Ustawienia użytkownika" masz przycisk "Resetuj Preferencje"

Spróbuj i daj znać, czy pomogło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 3 miesiąc temu #2800 przez QMlL
Replied by QMlL on topic ZNIKAJĄCY KURSOR MYSZY/WSKAŹNIK
Po zresetowaniu preferencji pomogło, ale dalej nie wiem co jest przyczyną i jak temu zapobiec na przyszłość.
Niestety, ale jeśli co zajęcia lekcyjne w szkole 4/17 komputerów ma taki problem, to co 45 minut resetować te ustawienia na większej liczbie jest kłopotliwe.

Nie mniej dziękuje za sposób, który odwraca ten proces :)

do komputerów podpięte są tylko myszka, klawiatura no i monitor
może ktoś zna przyczynę, albo skrót klawiszowy, który wyłącza widoczność kursora/wskaźnika myszy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 3 miesiąc temu #2801 przez DominusX
Replied by DominusX on topic ZNIKAJĄCY KURSOR MYSZY/WSKAŹNIK
Znalazłem coś na reddicie:

www.reddit.com/r/Inkscape/comments/ojuzh...r_for_several_tools/

Cytując:

Try to choose tool and after that choose fill and stroke color in color line below the workspace.

I have a similar problem and I almost lost my mind :)) I tried to reinstall the program (it helped, but then the problem reappeared), look for cursors in directories and on the Internet, but it turned out that I had a transparent/NONE fill and stroke color chosen :)) ) you may have the same problem


Czyli wygląda na to, jakby kursora nie było tam, gdzie masz ustawione przezroczyste tło i wypełnienie dla obiektów. Oczywiście nie powinno to się tak zachowywać, ale jak wiadomo różne już cuda się działy.

Sprawdź to proszę i daj znać, czy poomgło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 3 miesiąc temu #2808 przez QMlL
Replied by QMlL on topic ZNIKAJĄCY KURSOR MYSZY/WSKAŹNIK
niestety nie za bardzo wiem co mam zrobić, przecież nie koloruje obszaru poza obiektem roboczym...
nie bardzo rozumiem jaki jest problem na tym linku powyżej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 3 miesiąc temu - 2 lata 3 miesiąc temu #2809 przez DominusX
Replied by DominusX on topic ZNIKAJĄCY KURSOR MYSZY/WSKAŹNIK
To mam propozycję pewnego eksperymentu, który określi z czym mamy do czynienia.

Na 2-3 problematycznych urządzeniach usuń plik z konfiguracją, a następnie:
1. Wejdź w menu Edycja > Ustawienia > Narzędzia > Kształty
2. Wybierz Prostokąt
3. Wybierz "Określony styl tutaj" i tam użyj np. czarnego koloru wypełnienia i konturu.
4. Następnie kolejno przejdź przez Elipsę, Gwiazdę, Obiekt 3D oraz Spiralę wg kroku nr 3.
5. To co w punkcie 4 przeklikaj dla kolejnych narzędzi.

I zaraz będziesz wiedzieć czy to jest faktycznie przyczyna, czy nie. Jak tak, to wystarczy potem przekopiować plik Preferencji na inne komputery i problem z głowy. Jak nie, to pisz. Będziemy myśleć dalej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.245 s.