Kontur że zdjęcia do obrazu malowanego po numerach

2 lata 9 miesiąc temu #2737 przez Slawek
OK, a nasunął mi się taki pomysł tylko nie wiem czy dobrze myślę i jak to w programie zrobić.

Bo jak ja sobie wyreparuję pojedynczy kolor to czy nie da się w niego wstawić automatycznie we wszystkie obrysy tego danego koloru np Wzorka który de facto będzie grafiką, białe tło i numerek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 9 miesiąc temu #2738 przez DominusX
Da się. I to jest całkiem ciekawy pomysł, przy czym nie wstawisz tam numerka centralnie w środek. Pomijając już taką kwestię, że środek niektórych obiektów może być zwyczajnie poza obiektem.

To co bym tutaj sugerował, to zrobić sobie taką grafikę z powtarzającymi się cyferkami i to podłożyć.

W okienku kontur i wypełnienie możesz zamiast jednolitego koloru wybrać np. gradient ale też deseń. A deseń można sobie stworzyć używając zamiany obiektu w deseń.

Będziesz miał wtedy powtarzające się tło z cyferką np. 6. Na moje oko zadziała tak czy siak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Slawek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 8 miesiąc temu #2740 przez ProfesjonalnyAmator
Replied by ProfesjonalnyAmator on topic Kontur że zdjęcia do obrazu malowanego po numerach
Witam , dawno mnie nie było bo sobie radziłem ale dziś nie wiem jak wyciąć to co jest na czerwono w kółko zaznaczone ?  

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 8 miesiąc temu #2741 przez DominusX
Chwilowo nie mam dostępu do Inkscape, więc nie mogę podejrzeć pliku (w sensie jego struktury, a nie tego jak wygląda - plik widzę w przeglądarce).

Napisz mi proszę do jakiego celu to jest potrzebne. Chodzi o wydruk? A może chodzi o obiekty na które to się składa. To jest obrazek osadzony w pliku, czy obiekty wektorowe?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 8 miesiąc temu #2742 przez ProfesjonalnyAmator
Replied by ProfesjonalnyAmator on topic Kontur że zdjęcia do obrazu malowanego po numerach
Tak to jest obrazek a koło sam narysowałem , bo później chce dorysować kilka linii i do programu do lasera wsadzić ;) tylko nie wiem jak to wyciąć ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 8 miesiąc temu #2743 przez DominusX
Piszę z pamięci, ale powinno być git.

Zaznacz oba i wybierz: Obiekt > Przytnij > Ustaw

Technicznie niczego nie wycinasz, tylko ukrywasz wszystko co jest poza kołem. Nie wiem jak na to zareaguje laser.

Jakby to nie pomogło (i laser dalej by widział cały rysunek), to jeszcze zrób Alt+B. Zrobisz kopię tego co widać, bez tego ukrytego.

Czy ten opis jest jasny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.124 s.