Powielenie ścieżki z zadanym odsunięciem

6 miesiąc 2 tygodni temu #2253 przez Pawcioii
Cześć, mam zagwozdkę odnośnie powielenia ścieżki. Mam maszynę CNC do grawerowania własnej konstrukcji, która może obsługiwać pliki SVG problem w tym że laser krąży po ścieżce, czyli nie ważne jaką grubość konturu ustawię wypalona linia będzie tej samej grubości, aby wykonać grubszy kontur musi być kilka ścieżek obok siebie. Chciałbym żeby leser wypalił ścieżkę kilka razy z niewielkim odsunięciem (około 0,1mm) czy da się to wykonać w jakiś szybki sposób?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 2 tygodni temu - 6 miesiąc 2 tygodni temu #2254 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Powielenie ścieżki z zadanym odsunięciem
No jasne.

Ścieżka > odsuń na zewnątrz lub lepiej Odsuń dynamicznie.

To drugie narzędzie wymaga odrobinę więcej fatygi, ale jest lepsze.

Jak zaznaczysz obiekt i zrobisz "odsuń dynamicznie", to w najwyższym punkcie krzywej pojawi Ci się taki "diamencik". O ile go przesuniesz, o tyle szerszy będzie kształt. Działa fajnie, ale trzeba pamiętać o dwóch ale:
1. Najlepiej zrobić to pojedynczym ruchem. Jak będziesz robić to na raty, to za każdym razem inkscape będzie modyfikował tę zmodyfikowaną ścieżkę. Dlatego jak nie wyjdzie, lepiej klika od zera. Inaczej krzywa może poszaleć,
2. Jak to zrobisz to trzeba pamiętać o tym, żeby użyć ścieżka > Obiekt na ścieżkę. Inaczej obiekt będzie cały czas w trybie edycji i będą dziać się cyrki. Przekonasz się o tym, bo na bank na początku przy treningach którymś razem o tym zapomnisz ;)

Narzędzie nie zawsze działa idealnie, ale co do zasady robi robotę, szczególnie w bardziej geometrycznych kształtach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.249 s.