Pytania początkującego

5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #2104 przez BCI Batou
Pytania początkującego was created by BCI Batou
Witam,

uczę się obsługi Inkscape., posiadam wersję 0,92,2,0. Przygotowuję w nim elementy do cięcia laserem. Niestety okazało się, że ze względu na użyty do cięcia materiał wszystkie obiekty muszę powiększyć o ok. 0,6mm. Czy jest jakiś sposób, aby zrobić to automatycznie, czy muszę się z każdym męczyć ręcznie? Poniżej przykładowe elementy:



I pytanie drugie: wiem, że punkt (środek?) obrotu mogę dowolnie przesunąć. A czy można go "doczepić" do punktów przyciągania (narożniki, punkty kwadrantu itp.)?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
początkujący Batou
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #2105 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Pytania początkującego
1. W jakim sensie powiększyć? Masz na myśli wysokość, szerokość czy grubość konturu?
2. Tak, można "doczepić":

Za tę wiadomość podziękował(a): BCI Batou

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu #2106 przez BCI Batou
Replied by BCI Batou on topic Pytania początkującego
O, z menu przyciągania korzystam, a jakoś ta funkcja mi uciekła... Dzięki.
A wracając do pytania pierwszego, to obiekt musi być po prostu większy, bo laser tnąc usuwa więcej materiału (po ok. 0.3mm na linię), niż początkowo było zakładane. Gdybym więc zostawił kontury takie, jak są teraz, to wycięty obiekt będzie o te 0.6mm mniejszy, a to w moim wypadku sporo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu #2107 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Pytania początkującego
Czyli chcesz powiększyć wysokość i szerokość każdego z obiektów o 0,6mm? Możesz po zaznaczeniu wszystkich obiektów użyć opcji: Obiekt -> Przekształć -> Skaluj zaznaczając "Zastosuj osobno dla każdego obiektu"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu #2108 przez BCI Batou
Replied by BCI Batou on topic Pytania początkującego
No właśnie skalowanie nie bardzo chce tu w moim przypadku działać. Owszem, obiekt się zwiększa, ale nie tak, jak powinien. Bardziej pasowałoby mi tu polecenie Ścieżka --> Odsuń na zewnątrz, ale tu z kolei nie mam możliwości podania, o ile ma być to odsunięcie, a poza tym, jakoś dziwnie transformuje mi figurę:



Mimo wszystko dzięki za odzew.

Pozdrawiam,
Batou
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #2109 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Pytania początkującego
A więc właśnie dlatego pytałam, o jaki rodzaj powiększenia chodzi. To o czym piszesz można załatwić grubością konturu (później zmieniasz go na ścieżkę i dajesz nowy kontur), ale siłą rzeczy kształt zostanie zmieniony. Cudów nie ma, po prostu uzyskanie w ten sposób identycznego kształtu jest fizycznie niemożliwe ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.174 s.