openartika - otwórz się na sztukę

5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #1954 przez goten22
openartika - otwórz się na sztukę was created by goten22
Cześć, za pozwoleniem administratora, zapraszam Was na nowy portal o grafice - openartika.pl

Grafiką komputerową i Blenderem zajmuję się już prawie 10 lat. Teraz ruszam z własną inicjatywą - portalem, który jest wygodnym miejscem do wrzucania własnych, szeroko rozumianych, projektów artystycznych. Jednocześnie kładziemy nacisk na konstruktywną krytykę, która ma za zadanie stymulować twórcę do poprawiania swoich umiejętności. Komentarze typu "sub4sub" czy "super robota, zapraszam na mój profil", tak popularne w angielskojęzycznej części internetu, nie wchodzą tutaj w grę!

Strona nie jest wyłącznie związana z grafiką 2D i inkscapem, dlatego jeżeli ktoś próbuje swoich sił w digital paintingu, grafice 3D, fotografii czy rzeźbie w glinie, to jak najbardziej zapraszam!
openartika
openartika.pl/
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #1955 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic openartika - otwórz się na sztukę
Stronka przyjemna dla oka, ale niestety obawiam się, że nie znajdzie za wielu użytkowników. Fora graficzne powymierały z braku aktywności, a też każde miało dział służący do przedstawiania i komentowania prac. O ile jeszcze znaleźliby się jacyś chętni do pokazania swojej pracy, to komentujących brakuje. Często też bywa, że ludzie wrzucający pracę wcale nie oczekują konstruktywnej krytyki, a jedynie pochwał i zachwytów. Jak ktoś wytknie im błąd, to się obrażają albo pyskują. Na forum gimpuj.info jedna z nielicznych osób udzielających mądrej, konstruktywnej krytyki, ostatecznie zrezygnowała z komentowania prac właśnie z tego powodu. Generalnie osoby początkujące, niepewne swoich umiejętności, nie chcą komentować, bo nie czują się kompetentne. Natomiast ludzie mający wiedzę i umiejętności na ogół nie mają czasu na takie zabawy, bo są zajęci zleceniami, a w czasie wolnym chcą odpocząć od grafiki. Nie chcą też "hodować" sobie konkurencji, bo i tak jest już bardzo duża :P Takie są moje obserwacje i wnioski po latach aktywnej bytności na forach graficznych, a ostatnio również na grupach facebookowych związanych z grafiką. Na tych ostatnich zresztą jest nawet spory ruch, więc jeśli już chcesz się gdzieś reklamować, to tylko tam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu #1956 przez goten22
Replied by goten22 on topic openartika - otwórz się na sztukę
Dzięki za rzeczową odpowiedź. ;) Strasznie dziwi mnie popularność FB do dzielenia się pracami graficznymi, grupy facebookowe są dość toporne jeżeli chodzi o czytelność przy wrzucaniu grafik. Inne posty szybko zakopią taki post, chyba, że ktoś faktycznie mocno będzie moderował taką grupę. Dla mnie wrzucanie grafik na facebookowe grupy to pain in the ass, może ktoś myśli podobnie i taki portal wyda mu się ciekawą alternatywą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu #1957 przez DominusX
Replied by DominusX on topic openartika - otwórz się na sztukę
Mam tylko własne przypuszczenia co jest powodem. Moim zdaniem konieczność logowania się na kolejnych forach oraz to, że w każdym zawsze trzeba się od nowa orientować co jak działa jest powodem. No i przyzwyczajenie do zaglądania na fejsa. Jednym słowem - wygoda zdecydowała. 

Tak czy inaczej - zgodnie z wymianą maili - masz moje błogosławieństwo.  Przeniosłem tylko temat, bo nie bardzo pasował gdzieś indziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #1962 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic openartika - otwórz się na sztukę
Pisałam głównie o tym, że warto zareklamować tę stronkę na grupach facebookowych, a nie żeby wrzucać tam prace do oceny. Aczkolwiek ludzie wrzucają, bo mają natychmiastowy feedback i zazwyczaj tych komentarzy jest sporo. Pomiędzy komentującymi często wywiązuje się dyskusja, komentarze też mogą być lajkowane, dzięki czemu autor pracy widzi, które posty są najbardziej wartościowe. Oczywiście zależy o jakiej porze praca zostanie dodana (chociaż graficy urzędują całą dobę :P ), ale zawsze można podbić posta komentarzem. Jestem na dwóch grupach graficznych (nie stricte do komentowania prac, ale też są takie posty) i ruch tam jest naprawdę duży. Myślę, że właśnie ogromna ilość użytkowników jest tą siłą napędową i to, że ludzie mają wszystko w jednym miejscu plus natychmiastowe powiadomienia o odpowiedziach z różnych grup. Na fb nieustannie coś się dzieje, a na forum masz 2 posty dziennie, to o nim zapominasz :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.094 s.