Problem z "narzędziem zaznaczania"

6 miesiąc 2 tygodni temu #3020 przez Amator1
Problem z "narzędziem zaznaczania" was created by Amator1
Witam serdecznie,

Szukam pomocy chyba z narzędziem zaznaczania w najnowszej wersji 1.3 Inkscape'a. Problem polega na tym, że po wpisaniu tekstu dowolną czcionką i przekształceniu obiektu w ścieżkę nie mogę zaznaczyć oddzielnie każdej z liter zamienionych aby je modyfikować. Narzędzie zaznaczania zaznacza cały przekształcony w ścieżkę wyraz ale po kliknięciu na dowolną literę zamiast ją wyodrębnić jako oddzielny obiekt podświetla wszystkie litery naraz narzędziem węzłów. W żaden sposób nie mogę zatem zmodyfikować rozmiaru poszczególnych liter wyrazu bo nie mogę operować na nich pojedynczo, mogę tylko działać na narzędziu węzłów i z tego poziomu, np. odsunąć od siebie litery ale wówczas i tak pozostają w grupie jako całości, nie działa na nie rozdzielenie grupy. Odinstalowałem program deinstalatorem Windowsa i ponownie zainstalowałem ale nie pomogło. Podłączyłem inna mysz ale też to samo. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to proszę o radę.
Dzięki i pozdrowienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 miesiąc 1 tydzień temu #3021 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Problem z "narzędziem zaznaczania"
Tak, w 1.3 zmienił się sposób działania. Teraz po zamianie tekstu na ścieżki należy użyć opcji "Ścieżka > Rozdziel ścieżki". Obok jest jeszcze inna opcja "Rozdziel", ale jej nie używaj, bo ona popsuje Ci litery.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.097 s.