Skrót do obracania gradientu o 90°?

2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #831 przez Dorkass
Skrót do obracania gradientu o 90°? was created by Dorkass
Czy jest jakiś skrót klawiaturowy, który obraca gradient o 900, tak, żeby zamiast poziomego był pionowy? Na pasku jest tylko ikona do odbijania gradientu. Domyślnie gradient zawsze ustawia się w poziomie, a ja akurat częściej potrzebuję pionowy (np. do wypełnienia napisu).

PS:
Szukając rozwiązania tego problemu (niestety bezskutecznie) natknęłam się na bardzo ciekawą i przydatną informację: www.linuxformat.com/wiki/index.php/Inkscape_-_master_gradients w pkt.6. Okazuje się, że gradient eliptyczny posiada ukryty punkt "ostrości", który można wyciągnąć z centralnego punktu przytrzymując SHIFT. Nie miałam wcześniej o tym pojęcia, a tymczasem nie raz by mi się przydało. Dziwne, że do tej pory nigdzie nie spotkałam tej informacji. Takie rzeczy chyba trzeba rozpowszechniać, a nie trzymać w sekrecie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 10 miesiąc temu #832 przez mPuQ
Replied by mPuQ on topic Skrót do obracania gradientu o 90°?
Na InkscapeForum jest taki wątek ale skróty w nim pokazane u mnie nie działają. Używam Inka 0.48.5-1, może nowszy to obsługuje?

1. Narysuj obiekt
2. g - przełącza do narzędzia gradient),
3. Ctrl-A - zaznacza wszystkie węzły/uchwyty gradientu
4. [ lub ] - obrót w prawo lub lewo

mPuQ

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 10 miesiąc temu #833 przez DominusX
Replied by DominusX on topic Skrót do obracania gradientu o 90°?

Dorkass napisał: Dziwne, że do tej pory nigdzie nie spotkałam tej informacji. Takie rzeczy chyba trzeba rozpowszechniać, a nie trzymać w sekrecie...


Jestem przekonany, że w którymś z materiałów widać jak używam tego tricku a już na pewno nie było tajemnicy ;) Sądziłem już nawet, że w podstawach podstaw pokazywałem tę możliwość. Na tę okazję nawet specjalnie przejrzałem materiał, ale jednak nie. Tak czy inaczej jestem niemal przekonany, że gdzieś używałem tej opcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 10 miesiąc temu #835 przez Dorkass
Replied by Dorkass on topic Skrót do obracania gradientu o 90°?
U mnie niestety wciskanie [ lub ] nie obraca gradientu o 900. Próbowałam też z SHIFT-em, ale nadal nic :(
Natomiast strzałkami (po zaznaczeniu punktu końcowego lub początkowego) faktycznie gradient jest obracany, ale stopniowo, tzn. jedno kliknięcie = 10, co jest mało przydatne. Z SHIFTEM + strzałka jest obracany o jakieś 100 czy 150. Jednak to nadal nie to, czego potrzebuję.

DominusX napisał: Jestem przekonany, że w którymś z materiałów widać jak używam tego tricku a już na pewno nie było tajemnicy ;) Sądziłem już nawet, że w podstawach podstaw pokazywałem tę możliwość. Na tę okazję nawet specjalnie przejrzałem materiał, ale jednak nie. Tak czy inaczej jestem niemal przekonany, że gdzieś używałem tej opcji.

No właśnie z videotutorialami jest ten problem, że ciężko znaleźć tę jedną, konkretną informację, jeśli w każdym filmiku jest kilka lub więcej porad. Dlatego bardziej pomocne są jednak tutoriale w formie tekstowej, bo przecież nie wszystko się zapamięta, co w którym filmiku było, a tak można szybko zerknąć i łatwo znaleźć wybrany fragment.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.220 s.