Mozaika

Inkscape Team 2.7.2014 6069
Oceń ten artykuł
(14 głosów)

Nie trzeba wiele zachodu aby uczynić kolekcję obrazków ładną wizualnie, szczególnie kiedy mamy pod ręką Inkscape. Przygotujcie kilka obrazków i możecie działać. Wystarczy dosłownie kilka minut.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tworząc swoje prace w Inkscape, co jakiś czas stajemy przed problemem przygotowania ich na potrzeby wydruku. Program mimo wielu zalet nie obsługuje zapisu do przestrzeni kolorów CMYK jedynie RGB. W tym tutorialu pokażemy Wam, jak sobie z tym poradzić używając darmowych narzędzi CMYKTool oraz Krita.

Import tabel z LibreOffice

Inkscape Team 5.12.2013 4880
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Inkscape nie posiada funkcji rysowania tabel, istnieje jednak możliwość dodania do niego wtyczki która poszerza jego możliwości o taką funkcjonalność. Niestety wtyczka jest we wczesnej fazie rozwoju i ma bardzo ograniczone możliwości.

Kartka świąteczna

Inkscape Team 16.12.2011 18071
Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Kilka prostych czynności wystarczy aby stworzyć estetyczną i minimalistyczną kartkę świąteczną. Przyjmijcie ją jako prezent od nas z okazji Świąt Bożego Narodzenia!

Malunek na drewnie

Inkscape Team 4.12.2011 30408
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Najnowszy materiał przedstawia bardzo ciekawą technikę dzięki której kształt nałożony na teksturę będzie wyglądał jak namalowany.

Zimne Słońce

Inkscape Team 7.11.2011 8280
Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Zamiast pokazywać jak zrobić coś ładnie i równo, pokażemy jak zrobić coś ładnie dlatego, że nie będzie równe. W tym materiale prowadzący użył kilku efektów znanych z poprzednich materiałów jednak zrobił to w nowy sposób.

Deformacja obwiedni

Inkscape Team 24.10.2011 5496
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Oglądając ten materiał dowiesz się:

Zachód słońca

Inkscape Team 28.9.2011 9078
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Kolejny materiał niesie ze sobą kilka dobrych pomysłów na wykorzystanie Inkscape przy tworzeniu ciekawych efektów.

Strona 1 z 4

Najnowsze posty na forum

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.